1. Úvodní stránka
  2. O mateřské škole

Vítejte na stránkách školky Sokolovská

Mateřská škola Sokolovská, známá také pod neoficiálním názvem "Klíček", patří ve Velkém Meziříčí svou historií k nejstarším. Byla založena v roce 1978 a dlouhou dobu jsme ji znali jako podnikovou "Kablováckou" MŠ.

logo 6V roce 1991 byla předána do správy Městského úřadu ve Velkém Meziříčí, kde zůstává do dnešní doby. V roce 2002 změnila mateřská škola svoji právní formu a stala se součástí nově vzniklé příspěvkové organizace, která sdružila všechny MŠ ve Velkém Meziříčí pod jeden právní subjekt s názvem Mateřská škola Velké Meziříčí, příspěvková organizace.

Škola se nachází na ulici Sokolovská, poblíž hlavní komunikace a autobusového nádraží v sídlištní zástavbě. Je dobře přístupná pro rodiče a děti ve směru od Brna i od Jihlavy. V její bezprostřední blízkosti se nachází Gymnázium a obchodní centrum. Škola má široké spádové území - Oslavice, Oslavička, Baliny, Jabloňov, Ruda, Dolní Radslavice.

V okolí MŠ se rozkládají zelené pozemky, hrací plácky i hřiště s novým herním programem. MŠ má možnost provozovat zimní sporty v nedalekém údolí Kunšovec a v areálu Fajtův kopec. Tyto lokality jsou využívány i pro environmentální vzdělávání a výchovu v MŠ.

Mateřská škola je zděná dvoupodlažní budova. V roce 2013 prošla celkovou rekonstrukcí a dostala nový kabát. Byla vyměněna všechna okna, která jsou opatřena výplní tlumící sluneční svit a žaluziemi. Nové vstupní dveře mají zabudovaný bezpečnostní systém. Budova byla zateplena. Fasáda školy dostala zeleno-žluto-oranžovou barvu, která koresponduje s okolím. V následujícím roce 2014 proběhla celková rekonstrukce kotelny, včetně výměny topných těles a krytů, parapetů.

Kapacita mateřské školy je 100 dětí. V MŠ jsou tři třídy částečně smíšené. Do IV. třídy Berušky chodí předškolní děti. Učí se zde souběžně v českém i anglickém jazyce. Materiální i technické vybavení je v MŠ na dobré úrovni. Ve třídách i v šatnách je nový nábytek, který odpovídá potřebám dětí. U každé třídy je k dispozici kuchyňka, kam si děti chodí pro jídlo, pití, nádobí.

Rekonstrukcí prošly i umývárny pro děti a sociální zařízení pro zaměstnance.

V přízemí školy je kancelář vedoucí učitelky - úředním dnem je středa. Školní kuchyně se zázemím pracovníků ŠJ se nachází též v přízemí.

Motto:

"Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím."
Vize mateřské školy

Vize:

Chtěli bychom být školou otevřenou novému myšlení a přístupům, kreativní, přitažlivou, přátelskou k dětem i rodičům, s pozitivním přístupem k životu.

Chtěli bychom být místem, kde se děti i dospělí cítí dobře a bezpečně, kde se rádi setkávají.

Chtěli bychom být prostorem, kde se může uplatnit každý jednotlivec.

Chtěli bychom být mateřskou školou, kde se naučíme vzájemné spolupráci, respektu i komunikaci. Kde uplatňování základních lidských hodnot a morálky nebude pouhou frází.

NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek a budete informovaní o dění v naší školce.

Zřizovatel školy
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru