Kuřátka

O naší třídě

  • III. třída
  • děti ve věku 4,5 - 6 let
  • maximální počet dětí ve třídě: 22
  • uč. Mgr. Věra Bourková - zástupkyně ředitelky
  • uč. Bc. Věra Hradová

Děti ve věku 4,5 - 7 let., heterogenní třída. Děti jsou přijaté k celodenní docházce. Celkem zapsáno 22 dětí. Tato třída je stejných rozměrů jako ostatní třídy. Nachází se v poschodí budovy vlevo. Vybavení třídy je praktické a vyvážené pro chlapce i dívky. Hraček i pomůcek mají děti dostatek, jsou přizpůsobeny věkově smíšené skupině dětí a jejich individuálním potřebám. Nábytek je otevřený a děti většinu výtvarného i pracovního materiálu mají k dispozici přímo ve třídě, jsou přehledně uspořádané a dětem snadno dostupné. Ve třídě jsou vytvořena centra aktivit, děti znají jejich pravidla pro hru i vzdělávání.  Šatna je vybavena praktickými skříněmi a poličkami, kam si děti ukládají své osobní věci.

Plánování třídy vychází z hlavních bloků ŠVP. Vybraná témata a projekty jsou aktuální a dětem blízké. Časově jsou přizpůsobeny dětem a jejich zájmu.

Pro práci využíváme prvků z programu Zdravá MŠ, Začít spolu, Šimon, Krok za krokem, Jaro, léto, podzim zima v MŠ. Dílčí projekt u Kuřátek "Cvičíme s úsměvem" a Dětská jóga" rozvíjí pohybové dovednosti dětí, ale i fyzickou zdatnost a správné držení těla, soustředění, pozornost. Dále rozvíjíme pohybové aktivity cvičením na trampolínách, lezením na horolezecké stěně. Děti  se účastní předplavecké výuky. Logopedická prevence je nastavena dílčím projektem "Hbitý jazýček" a probíhá v rámci celého roku. Garantem logopedické péče je SPC, obě učitelky jsou logopedické asistentky. Rodičům jsou nabízeny konzultační hodiny, kde se mohou dozvědět o pokrocích a výsledcích vzdělávání dětí, mají možnost zodpovězení případných dotazů souvisejících s MŠ.

Seznam dětí pro školní rok 2019/20
1. Filip Jan
2. Fučíková Eva
3. Holánek  Dominik
4. Jánský Mikuáš
5. Klímová Anna
6. Kotenová Nela
7. Krejčí Jan
8. Krejčí Veronika
9. Málková Eliška
10. Michálek Ondřej Petr
11. Mutkovič Samuel
12. Novotný Viktor
13. Padalíková Sofie
14. Petulová Vanesa Lenka
15. Pipa Jan
16. Smejkalová Nikol
17. Šilpochová Sofie
18. Šturmová Eliška
19. Vitešník Filip František
20. Vondráček František
21. Vyhlídalová Natálie
 22.  Zezula Marek 

NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek a budete informovaní o dění v naší školce.

Zřizovatel školy
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru