Sluníčka

Téma: Kouzelnými vrátky, pospěš s námi do pohádky

30.1. - 3.3. 2023

Toto téma nás zavede k poznávání a prožívání světa pohádek. Děti se seznamují s klasickými pohádkami, získávají vztah ke knihám a divadlu (návštívíme divadelní představení). Na základě prožitku při poslechu a dramatizaci pohádek probouzíme v dětech zájem o klasické české pohádky. Skrze pohádkové postavy se snažíme rozpoznávat dobro a zlo v pohádkách. Všechny činnosti jsou motivačně sjednoceny pohádkovým námětem. Přiblížíme si období masopustu, užijeme si společně karnevalový den a přehlídku masek.

Téma: Paní zima kraluje, na tvářičky maluje

3.1. - 27.1. 2023

Seznámení dětí se základními znaky zimy a charakteristickým počasím pro zimní období (sníh, led, mráz). Děti se učí správnému a přiměřenému oblékání v zimním období. V dětech se snažíme rozvíjet kladný vztah k přírodě (povídání si o zvířátkách, pozorování stop ve sněhu, krmení ptáčků) a pobytu venku i v chladném zimním počasí. Dbáme na zvýšenou opatrnost při pobytu na zmrzlých a zasněžených plochách, při bobování, sáňkování, procházkách po okolí MŠ.

V tomto období s dětmi prožijeme Den hraček (ukážeme si hračky, které jsme dostali od Ježíška) a krátce se seznámíme s tradicí Tří králů. Oslavíme s dětmi  ,,Bílý den" (zimní soutěžení).

Téma: Až zazvoní zvoneček, rozsvítí se stromeček

5.12. - 22.12. 2022

V tomto tématu se s dětmi seznámíme s tradicemi a zvyky v předvánočním období- zlaté prasátko, adventní věnec, rozkrajování jablíček... Společně budeme očekávat příchod Ježíška. Při činnostech budou podporovány různé tvůrčí a estetické aktivity (vánoční výzdoba třídy, šatny). Navodíme si příjemnou a klidnou vánoční atmosféru (poslech vánočních koled, písně a básně s vánoční tématikou). Toto téma zakončíme nadílkou a posezením u vánočního stromečku.

Téma: První vločka, druhá, třetí, jak vypadá zima děti

21.11. - 9.12. 2022

V tomto období se s dětmi seznámíme se základními znaky, které jsou typické pro začínající zimní období. Budeme pozorovat, jak se s počasím mění příroda a budeme se těšit na první sněhové vločky. Děti se budou učit, jak se správně oblékat v zimním období. Nadále budeme rozvíjet kladný vztah k přírodě a pobytu venku. Seznámíme se s tradicemi a zvyky v předvánočním období - Mikuláš, čert, Vánoce. Budeme si povídat o tom, kdo je ,,hodný" a kdo ,,zlý". Zároveň si také představíme další dvě barvičky- bílou a černou.

 
Téma: Kutálí se kapička

7.11. - 18.11. 2022

V tomto období budeme poznávat podzimní počasí (deštivé chladnější počasí, sychravo, větrno).  Zapojíme více smyslů -  pozorování dešťových kapek zrakem, hmatem, sluchem...  Budeme si povídat o tom, co je pro toto roční období typické - jak se správně obléci, větrné počasí, pouštění draka. Krátce se seznámíme s pranostikou o svatém Martinovi. Nadále budeme procvičovat základní barvy a seznámíme se další modrou. 

O naší třídě

  • I. třída
  • děti ve věku 2 - 4 let
  • maximální počet dětí ve třídě: 25
  • uč. Bc. Tereza Kyselá
  • uč. Veronika Chalupová
  • asis. ped. Zuzana Filipová

Číst více...

NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek a budete informovaní o dění v naší školce.

Zřizovatel školy
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru